Ostrołęckie centrum kultury

Zawilgocenie ścian a szczelne okna

Off 7
Zawilgocenie ścian a szczelne okna
0 votes, 0.00 avg. rating (0% score)

Przed remontem pojawiały się śla­dy zawilgocenia na ścianach, ale w niewielkim stopniu. Robiąc re­mont, zmieniłem przede wszyst­kim centralne ogrzewanie na elek­tryczne konwektorowe oraz wy­mieniłem okna, które uszczelniłem wewnątrz składanych skrzydeł ze­spolonych specjalną uszczelką. Prawdziwy problem zaczął się zi­mą. Okna okropnie się pocą, a na ścianach pojawiła się silna wilgoć, a nawet w niektórych miejscach pleśń (np. w narożnikach). Czy zmiana sposobu ogrzewania (mi­mo usytuowania grzejników w tych samych miejscach i uzyska­nia podobnej, stałej temperatury 18-20 °C) mogła wpłynąć na zawil­gocenie mieszkania?

Zwiększenie zawilgo­cenia mieszkania nie da się uza­sadnić zmianą systemu ogrzewania. Prawdopodobnie bezpośrednią przy­czyną zwiększenia wilgoci jest do­kładne uszczelnienie okien, które uwypukliło wcześniejsze wady – niedostateczne ocieplenie ścian oraz brak właściwej wentylacji (wskazują na to wcześniejsze ślady wilgoci) umożliwiającej wymianę powietrza.

Po osuszeniu ścian i zlikwidowaniu pleśni odpowiednim preparatem, powinien Pan docieplić przynajmniej narożniki ścian i nadproża oraz zapewnić właściwą wentylację pomieszczeń. Uszczel­niając okna zlikwidował Pan szcze­liny, którymi napływało do wnętrz powietrze. Należy umożliwić taki ruch powietrza w inny sposób, gdyż w przeciwnym wypadku działanie wentylacji będzie upośledzone.

About the author / 

admin

Menu:

Losowe artykuły:

  • Gotowe firanki – doskonałe rozwiązanie

    Gdy na rynku zaczęły pojawiać się żaluzje i rolety obawiano się, że firanki właściwie wyjdą z użycia. Nic bardziej mylnego. Biorąc pod uwagę mnogość zalet, jaką dają takie ozdoby okienne, właściwie nie ma się czemu dziwić, że firanki nadal się popularne i cieszą się ogromnym zainteresowaniem. Powszechność ich jest tym większa, że obecnie wcale nie…

  • Lampki dla dzieci

    Z całą pewnością kupowanie przeróżnego rodzaju przedmiotów, do pokoju dla dzieci jest bardzo dużym wyzwaniem dlatego też lampy sklep oferuje przeróżnego rodzaju rzeczy, dzięki którym to pomieszczenie znacznie zyska na wyglądzie. Oczywiście musimy pamiętać o tym, że bardzo często może zdarzyć się też tak, że pewne rzeczy będą nam się podobały mniej a inne bardziej,…