Ostrołęckie centrum kultury

Zawilgocenie ścian a szczelne okna

Off 33
Zawilgocenie ścian a szczelne okna
0 votes, 0.00 avg. rating (0% score)

Przed remontem pojawiały się śla­dy zawilgocenia na ścianach, ale w niewielkim stopniu. Robiąc re­mont, zmieniłem przede wszyst­kim centralne ogrzewanie na elek­tryczne konwektorowe oraz wy­mieniłem okna, które uszczelniłem wewnątrz składanych skrzydeł ze­spolonych specjalną uszczelką. Prawdziwy problem zaczął się zi­mą. Okna okropnie się pocą, a na ścianach pojawiła się silna wilgoć, a nawet w niektórych miejscach pleśń (np. w narożnikach). Czy zmiana sposobu ogrzewania (mi­mo usytuowania grzejników w tych samych miejscach i uzyska­nia podobnej, stałej temperatury 18-20 °C) mogła wpłynąć na zawil­gocenie mieszkania?

Zwiększenie zawilgo­cenia mieszkania nie da się uza­sadnić zmianą systemu ogrzewania. Prawdopodobnie bezpośrednią przy­czyną zwiększenia wilgoci jest do­kładne uszczelnienie okien, które uwypukliło wcześniejsze wady – niedostateczne ocieplenie ścian oraz brak właściwej wentylacji (wskazują na to wcześniejsze ślady wilgoci) umożliwiającej wymianę powietrza.

Po osuszeniu ścian i zlikwidowaniu pleśni odpowiednim preparatem, powinien Pan docieplić przynajmniej narożniki ścian i nadproża oraz zapewnić właściwą wentylację pomieszczeń. Uszczel­niając okna zlikwidował Pan szcze­liny, którymi napływało do wnętrz powietrze. Należy umożliwić taki ruch powietrza w inny sposób, gdyż w przeciwnym wypadku działanie wentylacji będzie upośledzone.

About the author / 

admin

Menu:

Losowe artykuły:

  • Nowy ogród

    Jeżeli staliśmy się posiadaczami nowego domu najwyższy czas zastanowić się nad jego otoczeniem. Zieleń koi nerwy i pozwala na szybszy odpoczynek niż w przypadku, gdy otacza nas nieciekawe tło. Dlatego warto zlecić zaprojektowanie ładnego ogrodu wokół naszego domu. Ogród powinien ładnie wyglądać o każdej porze roku. A więc będą to rośliny letnie, byliny, które wybarwiają…

  • Barok

    Barok to zdumiewający okres w którym tworzył Michał Anioł – wielki artysta tego okresu. On wprowadził do architektury wiele interesujących elementów. Głównie chodzi tutaj o elementy dynamiczne. Ale wprowadził on również wiele innych elementów. Na uwagę zasługują materiały o kontrastowych kolorach. A wnętrza pomieszczeń są bogate w elementy takie jak gzymsy, nisze, pilastry i inne….

  • Meble ogrodowe w niskich cenach

    Lato w ogrodzie Lato w pełni, czego dowodzą zdjęcia kolorowych drinków na instagramie, ludzie w krótkich spodenkach na każdym przystanku, ale przede wszystkim – gorąca, słoneczna pogoda. W taką temperaturę marzą nam się wakacyjne podróże, ale nawet jeśli nie stać nas na wyjazdy na tropikalną plażę, nic straconego! Większość z nas posiada przecież ogródki przydomowe…