Ock w Ostrołęce

Wesprzyj swój aparat, czyli fotografia na statywie

Off 13
Wesprzyj swój aparat, czyli fotografia na statywie
1 vote, 4.00 avg. rating (85% score)

Wesprzyj swój aparat, czyli fotografia na statywie

U zarania dziejów fotografii, statyw był nieodłącznym elementem sprzętu fotograficznego. Przy dużych, ciężkich aparatach i podczas długich czasów naświetlania, fotografowanie „z ręki” było niemożliwe. I chociaż dzisiejsze kompakty i lustrzanki są niewielkie i wygodne, w kluczowych momentach statyw wciąż stanowi olbrzymią pomoc.

Zdjęcia cyfrowe: ostre i z dowolnej perspektywy

Zarówno nowoczesne aparaty kompaktowe, jak i lustrzanki cyfrowe, wyposażone są w stabilizatory obrazu. I chociaż ułatwia to robienie zdjęć przy dużym przybliżeniu, jednak praktycznie zawsze wymaga skrócenia czasu naświetlania. Dlatego też, jeśli chcesz zrobić zdjęcie nocą lub przy bardzo słabym oświetleniu, statyw może okazać się tym, co uratuje Twoją fotografię przed brakiem ostrości. Ułatwia on także zaplanowanie oraz utrzymanie upragnionego kadru, a nawet, jeśli jesteśmy w posiadaniu pilota do zdalnego uwalniania migawki, umożliwi zrobienie grupowego zdjęcia, na którym obecni będą wszyscy, łącznie z fotografem. Jeśli posiadasz aparat cyfrowy Sony możesz zdecydować się na poręczny i lekki model VCT-MTK, czyli klasyczny trójnóg, który możesz postawić na równej powierzchni. Innym rozwiązaniem, jakie również oferują niektóre aparaty fotograficzne Sony, jest możliwość podłączenia gripu, który łatwo można zamienić w ministatyw. Podobnym rozwiązaniem jest trójnóg o nogach skonstruowanych w taki sposób, aby umożliwić ich dowolne wygięcie i ułożenie. Dzięki temu aparat można umocować w wielu miejscach i w prosty sposób wykonać zdjęcia z nawet najbardziej niewiarygodnej perspektywy.

 

About the author / 

admin

Menu:

Losowe artykuły:

  • Meble kuchenne klasyczne

    Nowoczesność, a może klasyka? W chwili obecnej w nowoczesnych trendach królują biel i szarość. Popularnością cieszą się też przeróżne imitacje betonu czy drewna. Wygrywają raczej barwy jasne, powiększający przestrzeń połysk i lustrzane dodatki. A co jeśli ktoś nie lubi takiego stylu i całkowicie on do niego nie trafia? Można wybrać klasykę. Ale wszędzie tylko biały…

  • Tanie kolonialne meble

    Zastosowanie mebli kolonialnych Nie musimy znać się na architekturze wnętrz, by wiedzieć, że niewielkie pomieszczenia projektuje się zupełnie inaczej od tych dużych. Tanie kolonialne meble tylko do niektórych z nich będą pasować. Rzadko kiedy z takimi wyrobami spotkamy się w mieszkaniach. Lokale umieszczane w blokach zazwyczaj mają niewielki metraż i osiągają maksymalnie kilkadziesiąt metrów kwadratowych….