Ostrołęckie centrum kultury

Taras na dachu

Off 24
Taras na dachu
0 votes, 0.00 avg. rating (0% score)

Jestem architektem z uprawnieniami w zakresie projektowania urbanistycznego i ar­chitektonicznego. Projektuję dom mieszkalny z basenem krytym – stropodach (żelbetowy) nad basenem ma służyć jako taras rekreacyj­ny. Do ocieplenia stropodachu zamierzam za­stosować płyty termoizolacyjne Styrofoam fir­my Dow, a dla wentylacji i odprowadzania wody z warstwy zaprawy pod płytkami cera­micznymi na tarasie— maty firmy Schliiter. In­teresuje mnie głównie sposób odprowadzania wody z kanalików maty na zewnątrz stropo­dachu oraz rozwiązanie kontaktu z przestrze­nią zewnętrzną dla wentylacji stropodachu. Obawiam się zamarzania wody pod płytka­mi ceramicznymi i ich odpadania. Pragnęła­bym uniknąć błędów w zastosowanym roz­wiązaniu, proszę zatem o wskazanie właściwych i sprawdzonych rozwiązań.

Ocieplanie stropodachu żelbetowego płytami Styrofoam z użyciem mat kanalikowych firmy Schliiter jest w Polsce jak dotychczas rozwiązaniem nowa­torskim. Nie możemy zatem w tym wy­padku powoływać się na krajowe doświad­czenia wykonawcze. Oba wymienione przez Panią materiały od niedawna są na naszym rynku i nie były w takim zestawie testowa­ne przez nasze placówki badawcze. Co praw­da 20 lat temu wykonano w budynku na te­renie Warszawy ocieplenie doświadczalne stropodachu z płyt Styrofoam, jest to jed­nak pokrycie nieznacznych rozmiarów, wy­kończone żwirem, a ponadto wykonane nad pomieszczeniami biurowymi. To du­ża różnica w porównaniu z pokryciem nad basenem. Niestety nie dysponujemy dany­mi z innych realizacji (było ich zaledwie kilka).

 

About the author / 

admin

Menu:

Losowe artykuły:

  • Tanie kolonialne meble

    Zastosowanie mebli kolonialnych Nie musimy znać się na architekturze wnętrz, by wiedzieć, że niewielkie pomieszczenia projektuje się zupełnie inaczej od tych dużych. Tanie kolonialne meble tylko do niektórych z nich będą pasować. Rzadko kiedy z takimi wyrobami spotkamy się w mieszkaniach. Lokale umieszczane w blokach zazwyczaj mają niewielki metraż i osiągają maksymalnie kilkadziesiąt metrów kwadratowych….

  • Wykładziny trójwarstwowe

    Wykładziny trójwarstwowe są niewątpliwie coraz bardziej popularne. Nadają się idealnie zarówno do mieszkań, jak i domów. Składają się jak sama nazwa sugeruje, z trzech warstw. Jest bowiem ta spodnia, która może być wykonana z pianki. To właśnie jej rodzaj ściśle wpływa na jakość, a także samą cenę produktu. Wykładzina z kolei na piance mechanicznej… Wykładzina…

  • Wypierz swój dywan

    O każdej porze roku przydaje się nam pranie dywanów warszawa. Wystarczy odnaleźć firmę albo osobę prywatną, dla której pranie dywanów warszawa to podstawowe zajęcie. Taki fachowiec wykona nam pranie dywanów warszawa na miejscu bez najmniejszych problemów. Musimy tylko przygotować odpowiednio dywan do prania. Trzeba odsunąć meble i odkurzyć… Trzeba odsunąć meble i odkurzyć dywan. Zazwyczaj…