Ock Ostrołęka kino

Projektowanie budynków

Off 4
Projektowanie budynków
0 votes, 0.00 avg. rating (0% score)

Architekt jest nieodzowną częścią postanowienia posiadania własnego domu. Decydując się na wybór jednego z setek gotowych projektów domów oferowanych w atrakcyjnych cenach również konieczny jest udział architekta. Istotą projektu gotowego-typowego jest kompletna dokumentacja (bez projektu zagospodarowania działki) zawierająca rysunki, projekt i obliczenia konstrukcji, opis technologii, materiałów itd.

Gotowe projekty domów są obliczone czyli wiadomo, że przy zastosowaniu konkretnych materiałów i spoiwa, ściany konstrukcyjne muszą mieć odpowiednią grubość aby przenieść naprężenia do fundamentów. Tak samo wygląda sprawa z umiejscowieniem ścian nośnych które muszą stanąć w odpowiednich miejscach zgodnych z obliczoną konstrukcją. Ponad to decydując się na wybór projektu typowego oprócz zwrócenia uwagi na układ funkcjonalny projektu domu należy bacznie przyjrzeć się swojej działce, jej kształtowi, ułożeniu względem stron świata i wytycznym wynikających z planu miejscowego lub decyzji o warunkach zabudowy.
Zatem zmiany w projekcie zlecone architektowi mają sens, tylko w zakresie niewielkich zmian takich jak zmiana położenia ścian działowych, drzwi z zachowaniem założeń konstrukcyjnych dla zakupionego projektu domu których ruszenie powoduje szereg zmian adaptacyjnych co się przekłada na koszty. Decydując się na wybór gotowego projektu domu zachodzi potrzeba wykonania min planu zagospodarowania wraz z przyłączami.

Inną istotną rzeczą jest fakt iż budowa domu to inwestycja dla siebie jak i dla przyszłych pokoleń. Typowe projekty domów narzucają przyszłym użytkownikom styl życia i niejednokrotnie pociągają koszty adaptacji takiego budynku które są wmuszone miejscowym planem zagospodarowania lub decyzją o warunkach zabudowy. Architekt na podstawie rozmowy i wysłuchania Państwa potrzeb i gustów pomoże określić rozkład i powierzchnię pomieszczeń, zaprojektuje i zorganizuje wnętrze odpowiednie dla potrzeb inwestora.

Nasze biuro projektowe specjalizuje się w projektowaniu architektoniczno-budowlanym, szczególnie projekty domów jednorodzinnych. Prowadzimy działalność na terenie woj. mazowieckiego, w szczególności w miastach takich jak: Warszawa, Ząbki, Zielonka, Kobyłka, Wołomin, Radzymin, Marki, Sulejówek, Rembertów, Legionowo, Tłuszcz, Zielonka.
Zapewniamy kompleksową usługę od koncepcji projektowanego obiektu po złożenie dokumentów w odpowiedniej jednostce celem uzyskania pozwolenia na budowę.

About the author / 

admin

Menu:

Losowe artykuły:

  • Meble na wysoki połysk sklep

    Meble na wysoki połysk do nowoczesnych wnętrz Wszystkie nowoczesne meble na wysoki połysk odznaczają się wysoką jakością wykonania i niepowtarzalną kompozycją. Meble o połyskującym wykonczeniu są dedykowane wszystkim osobom, które cenią sobie naturalność, lekkość kompozycyjną i harmonijne kształty. Meble nowoczesne na wysoki połysk cechują się prostą, estetyczną formą, dzięki czemu znajdą zastosowanie w każdym wnętrzu…

  • Okna

    Okna Jeśli cenimy sobie wygląd, to na pewno dobrze byłoby zadbać o posiadanie interesującego w wnętrza we własnym mieszkaniu. Wiadomo, że wymaga to od nas wysiłku. Musimy w tym temacie skupić się na konkretnych korzyściach. W ten sposób możemy o wiele lepiej czuć się w takim mieszkaniu, a atmosfera w nim panująca sprzyja naszemu życiu….

  • Najnowsze

    Najnowsze Posiadanie bardzo dobrych rzeczy stwarza nam cenne warunki. Możemy na przykład taką sytuację zauważyć w przypadku najnowszych rzeczy. Na przykład dobrze jest wspomnieć o tym, że dostęp do technologii bardzo wiele nam gwarantuje. To za pomocą niej korzystamy z laptopów, telefonów, jak i wielu innych interesujących urządzeń. Niektóre z nich są dokładnie przystosowane do…