Ock Ostrołęka kino

Projektowanie budynków

Off 11
Projektowanie budynków
0 votes, 0.00 avg. rating (0% score)

Architekt jest nieodzowną częścią postanowienia posiadania własnego domu. Decydując się na wybór jednego z setek gotowych projektów domów oferowanych w atrakcyjnych cenach również konieczny jest udział architekta. Istotą projektu gotowego-typowego jest kompletna dokumentacja (bez projektu zagospodarowania działki) zawierająca rysunki, projekt i obliczenia konstrukcji, opis technologii, materiałów itd.

Gotowe projekty domów są obliczone czyli wiadomo, że przy zastosowaniu konkretnych materiałów i spoiwa, ściany konstrukcyjne muszą mieć odpowiednią grubość aby przenieść naprężenia do fundamentów. Tak samo wygląda sprawa z umiejscowieniem ścian nośnych które muszą stanąć w odpowiednich miejscach zgodnych z obliczoną konstrukcją. Ponad to decydując się na wybór projektu typowego oprócz zwrócenia uwagi na układ funkcjonalny projektu domu należy bacznie przyjrzeć się swojej działce, jej kształtowi, ułożeniu względem stron świata i wytycznym wynikających z planu miejscowego lub decyzji o warunkach zabudowy.
Zatem zmiany w projekcie zlecone architektowi mają sens, tylko w zakresie niewielkich zmian takich jak zmiana położenia ścian działowych, drzwi z zachowaniem założeń konstrukcyjnych dla zakupionego projektu domu których ruszenie powoduje szereg zmian adaptacyjnych co się przekłada na koszty. Decydując się na wybór gotowego projektu domu zachodzi potrzeba wykonania min planu zagospodarowania wraz z przyłączami.

Inną istotną rzeczą jest fakt iż budowa domu to inwestycja dla siebie jak i dla przyszłych pokoleń. Typowe projekty domów narzucają przyszłym użytkownikom styl życia i niejednokrotnie pociągają koszty adaptacji takiego budynku które są wmuszone miejscowym planem zagospodarowania lub decyzją o warunkach zabudowy. Architekt na podstawie rozmowy i wysłuchania Państwa potrzeb i gustów pomoże określić rozkład i powierzchnię pomieszczeń, zaprojektuje i zorganizuje wnętrze odpowiednie dla potrzeb inwestora.

Nasze biuro projektowe specjalizuje się w projektowaniu architektoniczno-budowlanym, szczególnie projekty domów jednorodzinnych. Prowadzimy działalność na terenie woj. mazowieckiego, w szczególności w miastach takich jak: Warszawa, Ząbki, Zielonka, Kobyłka, Wołomin, Radzymin, Marki, Sulejówek, Rembertów, Legionowo, Tłuszcz, Zielonka.
Zapewniamy kompleksową usługę od koncepcji projektowanego obiektu po złożenie dokumentów w odpowiedniej jednostce celem uzyskania pozwolenia na budowę.

About the author / 

admin

Menu:

Losowe artykuły:

  • Meble tapicerowane nowoczesne

    Meble w stylu nowoczesnym Meble tapicerowane nowoczesne  różnią się od wszystkich innych dodatków i akcesoriów meblowych dostępnych w popularnych punktach sprzedaży mebli. Meble tapicerowane nowoczesne  i dodatki nowoczesne to dodatki z klasą. Wszystkie meble są wykonane z zachowaniem najwyższych standardów jakościowych i z wielką pasją. Meble tapicerowane nowoczesne sprawdzą się we wszystkich typach wnętrz i…

  • Ergonomia i meble biurowe

    Ergonomia to naprawdę jest podstawa przy wyborze mebli biurowych. Jeśli chcemy, żeby codzienna praca przy biurku stała się jeszcze mniej obciążająca to powinniśmy pamiętać o kilku kluczowych zasadach. Najważniejsza z nich mówi o tym, że blat biurka powinien znajdować się mniej więcej na wysokości 70-90 cm nad ziemią. Dla kręgosłupa oczywiście najbardziej zdrowo będzie, kiedy…

  • Przeniesienie architektonicznych fantazji w rzeczywistość- współczesne budownictwo

    Architektura jest coraz bardziej wymagająca dla budowlańców. Szczególnie współczesne projekty wymagają niesamowitej dokładności, zastosowania bardzo precyzyjnych urządzeń pomiarowych itd. Nie można już sobie pozwolić na duży margines błędu ze względu na to, że konstrukcje są projektowane w oparciu o modelowanie komputerowe, które jest tworzone na podstawie określonych danych projektowych. Dobre firmy, jak na przykład Dachy…