Ock Ostrołęka kino

Projektowanie budynków

Off 1
Projektowanie budynków
0 votes, 0.00 avg. rating (0% score)

Architekt jest nieodzowną częścią postanowienia posiadania własnego domu. Decydując się na wybór jednego z setek gotowych projektów domów oferowanych w atrakcyjnych cenach również konieczny jest udział architekta. Istotą projektu gotowego-typowego jest kompletna dokumentacja (bez projektu zagospodarowania działki) zawierająca rysunki, projekt i obliczenia konstrukcji, opis technologii, materiałów itd.

Gotowe projekty domów są obliczone czyli wiadomo, że przy zastosowaniu konkretnych materiałów i spoiwa, ściany konstrukcyjne muszą mieć odpowiednią grubość aby przenieść naprężenia do fundamentów. Tak samo wygląda sprawa z umiejscowieniem ścian nośnych które muszą stanąć w odpowiednich miejscach zgodnych z obliczoną konstrukcją. Ponad to decydując się na wybór projektu typowego oprócz zwrócenia uwagi na układ funkcjonalny projektu domu należy bacznie przyjrzeć się swojej działce, jej kształtowi, ułożeniu względem stron świata i wytycznym wynikających z planu miejscowego lub decyzji o warunkach zabudowy.
Zatem zmiany w projekcie zlecone architektowi mają sens, tylko w zakresie niewielkich zmian takich jak zmiana położenia ścian działowych, drzwi z zachowaniem założeń konstrukcyjnych dla zakupionego projektu domu których ruszenie powoduje szereg zmian adaptacyjnych co się przekłada na koszty. Decydując się na wybór gotowego projektu domu zachodzi potrzeba wykonania min planu zagospodarowania wraz z przyłączami.

Inną istotną rzeczą jest fakt iż budowa domu to inwestycja dla siebie jak i dla przyszłych pokoleń. Typowe projekty domów narzucają przyszłym użytkownikom styl życia i niejednokrotnie pociągają koszty adaptacji takiego budynku które są wmuszone miejscowym planem zagospodarowania lub decyzją o warunkach zabudowy. Architekt na podstawie rozmowy i wysłuchania Państwa potrzeb i gustów pomoże określić rozkład i powierzchnię pomieszczeń, zaprojektuje i zorganizuje wnętrze odpowiednie dla potrzeb inwestora.

Nasze biuro projektowe specjalizuje się w projektowaniu architektoniczno-budowlanym, szczególnie projekty domów jednorodzinnych. Prowadzimy działalność na terenie woj. mazowieckiego, w szczególności w miastach takich jak: Warszawa, Ząbki, Zielonka, Kobyłka, Wołomin, Radzymin, Marki, Sulejówek, Rembertów, Legionowo, Tłuszcz, Zielonka.
Zapewniamy kompleksową usługę od koncepcji projektowanego obiektu po złożenie dokumentów w odpowiedniej jednostce celem uzyskania pozwolenia na budowę.

About the author / 

admin

Menu:

Losowe artykuły:

  • Oryginalne piękno dawniejszych czasów

    Mniej więcej na przełomie wieków XVI oraz XVII zaczął rozwijać się niesamowity i urzekający styl znany lepiej jako barok. Ten niesamowity styl zachwyca dynamiką, pogłębionymi formami, na których można dostrzec światłocień, monumentalizm budowli. A do tego wszystkiego jeszcze ta bogata i zachwycająca ornamentyka. Do dziś przetrwało wiele budowli z tego okresu. A wśród nich piękne…

  • Malowanie naszego mieszkania

    więc mamy już budynek, który najprawdopodobniej będzie pełnił u nas funkcje mieszkalne. Będziemy w nim spędzać większość wolnego czasu. To znaczy może on spełniać inne funkcje, ale jeżeli zamierzamy z niego korzystać regularnie to nie obejdzie się bez pewnej czynności. Chodzi tutaj o malowanie. Od czasu do czasu zachodzi potrzeba pomalowania całego naszego mieszkania. A…