Ock w Ostrołęce

Kryzys, a strefa euro

Off 30
Kryzys, a strefa euro
1 vote, 5.00 avg. rating (93% score)

Od przynajmniej kilku miesięcy, a może nawet lat możemy mówić o rozszerzającym się kryzysie, jaki ma miejsce w strefie euro. Dotyczy on częściowo państw, które zdecydowały się na wprowadzenie wspólnej waluty, a częściowo samego euro. Trudno dokładnie sprecyzować jego przyczyny. Można rozważać, czy tego typu kryzys doprowadzi do rozpadu strefy euro, jednak w tym momencie na pewno nie mamy wystarczającej ilości danych, aby móc to ocenić w rzetelny sposób. Na pewno do przyczyn można zaliczyć coraz gorszą sytuację gospodarczą w takich krajach jak: Grecja, Włochy, Hiszpania i Portugalia. Jeżeli Unia nie pomagałaby tym krajom nie byłyby one w stanie poradzić sobie ze swoimi bieżącymi wydatkami. Prawdopodobną przyczyną, która częściowo wyjaśnia skąd się wziął kryzys są różnice w rozwoju poszczególnych państw wspólnoty. Trudno porównać solidną gospodarkę niemiecką z chwiejnym greckim systemem.

Pewnym problemem była też pewnego rodzaju gospodarcza dwuwładza czyli polityka pieniężna była ustalana przez Unię, a fiskalna przez konkretne państwa. Powodowało to pogłębiające się różnice między różnymi krajami Unii – w niektórych państwach rósł dług publiczny. Krajem, który najbardziej odczuł kryzys jest Grecja, jednak jest to wyjątkowo trudny kraj Unii. Mówiąc o trudnym postępowaniu Greków, wszyscy maja na myśli rozliczne oszustwa, jakich dopuszczali się Grecy, aby zdobyć jak najwięcej unijnych pieniędzy przy jak najmniejszym wysiłku. Ich działania jednak nie pozostały bezkarne i Grecję trawi teraz największy w historii kryzys gospodarczy. W przypadku Hiszpanii sytuacja jest nieco inna, bo tutaj można mówić o pewnego rodzaju bańce spekulacyjnej – złe inwestowanie doprowadziło do trudnej sytuacji gospodarczej, jednak państwo znajduje się na lepszej drodze do wyjścia z niekorzystnej sytuacji gospodarczej niż Grecja. Trudno w tym momencie dokładnie wyrokować do czego doprowadzi ten unijny kryzy w strefie euro. Być może niektóre państwa zdecydują się na rezygnacje ze wspólnej waluty, być może dojdzie też do zmian w unijnej polityce fiskalnej. Jednak jedno jest pewne: Unia nie pozwoli żadnemu państwu upaść.

http://anonserek.pl/

About the author / 

admin

Menu:

Losowe artykuły:

  • Ekskluzywne meble wypoczynkowe

    Ekskluzywne meble wypoczynkowe w klasycznych wnętrzach Styl klasyczny jest jednym z najpowszechniejszych stylów wnętrzarskich wykorzystywanych w aranżacji i wystroju wnętrz. Jest niezwykle uniwersalny, gdyż bardzo dobrze komponuje się zarówno w dużych, przestronnych wnętrzach, jak i również pomieszczeniach mniejszych, np. mieszkaniach w blokach.  Elementy klasyczne odznaczają się przede wszystkim elegancją i precyzyjnym wykończeniem. Ekskluzywne meble wypoczynkowe…

  • Wstawiamy okna do mieszkania

    Mamy piękny pokój. Wygodne przestronne pomieszczenie, jest on miły i przytulny. Ale postanowiliśmy w pewnym momencie coś w nim zmienić. A mianowicie chodzi tutaj o wstawienie nowego okna. Wiadomo – mamy gotowy otwór okienny, a powody tego stanu rzeczy mogą być różne. Grunt jednak w tym, aby móc sprawnie zamontować nowe okno w naszym pokoju….

  • Fachowe prace budowlane od czego zacząć?

    Fachowcy są poszukiwani w każdej dziedzinie. Nie mniej jednak, w pracach budowlanych ich obecność jest niezbędna. Budynek powinien być wykonany solidnie i wykończony w sposób elegancki i funkcjonalny. Postawienie naprawdę ładnego i przyjaznego w użytkowaniu budynku jest prawdziwą sztuką, która wykonać w sposób perfekcyjny są w stanie tylko bardzo dobre firmy. Jedną z nich są…