Ostrołęckie centrum kultury

Kariera w handlu

Off 25
Kariera w handlu
1 vote, 4.00 avg. rating (83% score)

Jak pokazują różne badania wciąż potrzebni są różnego rodzaju sprzedawcy, osoby, które dobrze czują się w handlu i sprzedaży. Na pewno zawód handlowca nie jest łatwy. Jednym z jego zadań jest aktywne pozyskiwanie klientów. Bardzo ważna u handlowców jest odpowiednia komunikacja – muszą oni być w stanie w taki sposób wpłynąć na klienta, aby był on zainteresowany produktem i chciał go kupić. Jest to gra, która w dużej mierze bazuje na emocjach – trzeba przekonać osobę, że posiadamy produkt, który ona potrzebuje. Dlatego też osoby długo pracujące w handlu wiedzą, że w tym wypadku najskuteczniejsze jest odwoływanie się do emocji. Wyważone intelektualne argumenty, nie będą na tyle skuteczne, jak właśnie proste bazowanie na emocjach. Dobrzy handlowcy najczęściej są w stanie opanować różne techniki perswazji, tak aby zyskać jak najwięcej klientów. Proste zachwalanie posiadanego towaru, nie działa już od bardzo dawna.

W końcu taki klient pójdzie do konkurencji, gdzie dowie się, że jest wiele produktów, które dokładnie spełniają jego potrzeby. Dlatego jeśli zależy nam na skutecznym pozyskiwaniu klienta, koniecznie jest stworzenie wrażenia, że klient sam wybrał dany produkt i miał dość czasu, aby zastanowić się nad ofertą, nawet jeśli tak nie było. W końcu handel w dużej mierze opiera się na stosowaniu różnych przemyślnych sztuczek i trików. W handlu bardzo ważna jest reklama. Można oczywiście wierzyć w to, że jeśli nasz produkt będzie dobry to klienci sami nas znajdą. Poniekąd tak jest – nie można zapomnieć o tym, że zadowoleni klienci będą polecać produkt swoim znajomym. Ważne jest również działanie w public relations czyli kreowanie pozytywnego wizerunku naszej firmy. Klienci o wiele chętniej kupią produkty, jeśli będą zdawać sobie sprawę z tego, że nasza firma np. wspiera szkoły albo nie testuje swoich produktów na zwierzętach. Jeżeli chcemy odnieść sukces w handlu warto też pamiętać o starych klientach. Jeżeli dostaną oni karty lojalnościowe, rabaty lub zniżki na pewno będą zadowoleni i nie odejdą do konkurencji.

About the author / 

admin

Menu:

Losowe artykuły:

  • Wybierz najlepszą ekipę budowlaną

    Decyzja o budowie własnego domu jest bardzo ważna w naszym życiu, gdyż w pewien sposób może ona zaważyć na naszej przyszłości. W końcu nasze losy często dość silnie wiążą się z miejscem, które zamieszkujemy. Dlatego, kiedy w końcu decydujemy się na taki krok ważne, żebyśmy wybrali odpowiednie osoby, które się tym zajmą. Jak wybrać najlepszą…

  • Ile kosztują dobre krzesła do jadalni?

    Posiadane przez nas meble mogą w dużej mierze warunkować nasz komfort. Odpowiednio dobrane kanapy, fotele i krzesła sprawią, że będziemy czuli się wyjątkowo wygodnie. Co ciekawe, ma to też wpływ na nasze samopoczucie i zdrowie, może niwelować problemy z kręgosłupem, bóle pleców itd. Tego typu meble są szczególnie istotne w… Tego typu meble są szczególnie…

  • Fotografia cyfrowa – jak robić zdjęcia?

    Fotografia cyfrowa – jak robić zdjęcia? W dzisiejszych czasach fotografia cyfrowa stała się powszechna i ogólnodostępna. Ceny sprzętu są stosunkowo niewielkie, a jego jakość coraz lepsza, więc każdy z nas może odkryć w sobie fotografa. Sprzęt Potrzebujemy aparatu cyfrowego z kartą pamięci, która przechowa dużą ilość zdjęć w wysokiej rozdzielczości. Optymalna pojemność do 2 GB….