Ock Ostrołęka cennik

Fotografia cyfrowa – jak robić zdjęcia?

Off 65
Fotografia cyfrowa – jak robić zdjęcia?
0 votes, 0.00 avg. rating (0% score)

Fotografia cyfrowa – jak robić zdjęcia?

W dzisiejszych czasach fotografia cyfrowa stała się powszechna i ogólnodostępna. Ceny sprzętu są stosunkowo niewielkie, a jego jakość coraz lepsza, więc każdy z nas może odkryć w sobie fotografa.

Sprzęt

Potrzebujemy aparatu cyfrowego z kartą pamięci, która przechowa dużą ilość zdjęć w wysokiej rozdzielczości. Optymalna pojemność do 2 GB. Przyda się również statyw. Koszt takiego zestawu zaczyna się od 500 zł. Nawet tak niedrogi sprzęt pozwala wykonywać bardzo dobre zdjęcia. Przede wszystkim należy dokładnie zapoznać się z instrukcją sprzętu, tak aby wykorzystać pełny zakres jego możliwości jak zoom, ręczne ustawianie, funkcje in motion, face detector, i inne.

Kilka uwag o ruchu

Najlepiej trzymać aparat nieruchomo, lub skorzystać ze statywu. Choć z drugiej strony pewne poruszenia i drgania mogą dać ciekawe efekty np. rozmycie. Warto eksperymentować i zrobić kilka ujęć tej samej sytuacji. Aparaty fotograficzne często są wyposażone w funkcję in motion, która może być wykorzystywana do fotografowania dzieci czy zwierząt w ruchu.

Jak robić zdjęcia w plenerze

Do robienia ciekawych zdjęć nie potrzebujesz pięknej, słonecznej pogody. Zdaniem ekspertów kolorowe zdjęcia są bardziej nasycone w deszczowe dni, ze względu na niewielki zakres jasności. Jeśli na zewnątrz mamy dla odmiany bardzo słoneczną pogodę, nie rób zdjęć pod słońce.

Ciekawe obiekty

Poświęcając dzień na fotografowanie ciekawych rzeczy w plenerze bądź otwarty na to, co oferuje Ci rzeczywistość. Mimo iż twoim celem było fotografowanie budynków i krajobrazów, może się zdarzyć, że napotkasz znacznie ciekawsze zjawiska na swojej drodze. Udając się do warszawskich Łazienek, możesz trafić na wyścig kolarski. Jadąc fotografować praskie kapliczki nie zdziw się, gdy napotkasz festiwal uliczny. Wykorzystaj to!

Cyfrowa obróbka

Jeśli twoje nowe hobby niepostrzeżenie przerodzi się w pasję, warto zainteresować się programami do cyfrowej obróbki zdjęć, jak choćby znany wszystkim photoshop. Programy tego typu, nie tylko umożliwiają poprawki na gotowych zjęciach, jak przykładowo redukcję czerwonych oczu, ale dają również możliwość eksperymentowania i tworzenia ciekawych kompozycji.

About the author / 

admin

Menu:

Losowe artykuły:

  • Ile kosztują dobre krzesła do jadalni?

    Posiadane przez nas meble mogą w dużej mierze warunkować nasz komfort. Odpowiednio dobrane kanapy, fotele i krzesła sprawią, że będziemy czuli się wyjątkowo wygodnie. Co ciekawe, ma to też wpływ na nasze samopoczucie i zdrowie, może niwelować problemy z kręgosłupem, bóle pleców itd. Tego typu meble są szczególnie istotne w… Tego typu meble są szczególnie…

  • Puszki na instalacje

    Puszki instalacyjne to elementy elektryki w każdym domu. Jest wiele rodzajów puszek instalacyjnych. Takie puszki instalacyjne są bardzo ważne w wykończeniu budowy domu, gdyż elektryczność powinna być bardzo dobrze zabezpieczona. Puszki instalacyjne są dostępne w wielu sklepach, które są odwiedzane przy remoncie domu oraz w sklepach z elektryką. Puszki instalacyjne to produkty, które… Puszki instalacyjne…

  • Meble biurowe gabinetowe

    Meble biurowe gabinetowe Asortyment sklepów meblowych – zarówno internetowych, jak i stacjonarnych – pozwala nam na dopasowanie tych produktów do własnego stylu. Niezależnie jednak od tego, w jaki ostatecznie sposób zdecydujemy się zrobić zakupy, dostęp do sieci bez wątpienia okaże się dla nas przydatny. Dzieje się tak dlatego, że mamy możliwość znalezienia adresu sklepów stacjonarnych…