Ock Ostrołęka kino

Facebook czy Google+?

Off 17
Facebook czy Google+?
0 votes, 0.00 avg. rating (0% score)

Facebook czy Google+?

Google+, czyli długo wyczekiwany serwis społecznościowy giganta Google jest już dostępny w Sieci. Czym różni się on od popularnego Facebooka?

Google+ posiada kilka nowych i bardzo funkcjonalnych funkcji, którymi są m.in.: Kręgi, Sparks, bardziej rozwinięte multimedia.

Kręgi służą do generowania znajomych w grupy, tzw kręgi np. Rodzina, Bliscy Znajomi, Dalsi Znajomi, Praca, Przyjaciele, Obserwowani itd. Sam tworzysz własne kręgi wedle uznania. Funkcja ta pozwala na udostępnianie różnych informacji i treści jedynie wybranym osobą. Bardzo przydatna funkcja. Dzięki niej twoja przyjaciółka nie dowie się gdzie imprezowałeś na wakacyjnym urlopie, a kolega z pracy, że go obgadujesz. Jednak trzeba uważać, aby zaznaczyć odpowiednie grupy osób, gdyż w przeciwnym razie nasza wiadomość dotrze do wszystkich.

Facebook dysponuje podobną funkcją tyle tylko, że tutaj działa to na zasadzie grup i list.

Sparks – funkcja pozwalająca na wyszukiwanie interesujących nas tematów i dzielenie się nimi w kręgach. Wpisując przykładowo hasło” narty w Alpach” otrzymamy wszystkie aktualne wyszukiwania z zasobów Google łącznie z filmami Youtube, a w przyszłości także z innych sieci jak np. Twittera. Zapisując daną frazę będziemy automatycznie otrzymywać w przyszłości interesujące nas informacje na dany temat. Funkcja ta stanowi duże udogodnienie- wszystko w jednym miejscu.

Multimedia- dużo większe zdjęcia i filmy video. W przyszłości ma pojawić się również edytor zdjęć z filtrami umożliwiający nakładanie na zdjęcia różnych efektów. Innym udogodnieniem oferowanym przez Google + to możliwość odbywania grupowych konferencji wideo- maksymalna ilość uczestników czatu 10 osób.

Google+ oczywiście dostępny jest również na urządzenia mobilne. Zdjęcia robione telefonem automatycznie ukazują sią na komputerze.

To jednak nie wszystko. Google już dziś zapowiada dalsze rozszerzanie i udoskonaleni swych funkcji. Facebook nie czeka jednak bezczynnie i również zapowiada wprowadzenie sporych udoskonaleń do swego serwisu skocznościowego. Kto zwycięży walkę tytanów? Czas pokaże. Na razie pozostaje nam jedynie testować oba serwisy.

About the author / 

admin

Menu:

Losowe artykuły:

  • Najlepsze meble gabinetowe

    Wyroby stolarki budowlanej otrzymują zazwyczaj wykończenie kry­jące, przy czym szafki kuchenne, pawlacze itp. malowane są białą lub kolorową barwiną olejną i emalią, szafy regały wbudowane natomiast, a nawet szafy odzieżowe znajdujące się w przedpokojach – bar­winą olejną – meble, ale już w odpowiednim kolorze, dostosowanym do barwy ścian pomieszczenia. Na omówienie zasługuje także grupa mebli…

  • Wykładziny trójwarstwowe

    Wykładziny trójwarstwowe są niewątpliwie coraz bardziej popularne. Nadają się idealnie zarówno do mieszkań, jak i domów. Składają się jak sama nazwa sugeruje, z trzech warstw. Jest bowiem ta spodnia, która może być wykonana z pianki. To właśnie jej rodzaj ściśle wpływa na jakość, a także samą cenę produktu. Wykładzina z kolei na piance mechanicznej… Wykładzina…