Ock Ostrołęka kino

Facebook czy Google+?

Off 34
Facebook czy Google+?
0 votes, 0.00 avg. rating (0% score)

Facebook czy Google+?

Google+, czyli długo wyczekiwany serwis społecznościowy giganta Google jest już dostępny w Sieci. Czym różni się on od popularnego Facebooka?

Google+ posiada kilka nowych i bardzo funkcjonalnych funkcji, którymi są m.in.: Kręgi, Sparks, bardziej rozwinięte multimedia.

Kręgi służą do generowania znajomych w grupy, tzw kręgi np. Rodzina, Bliscy Znajomi, Dalsi Znajomi, Praca, Przyjaciele, Obserwowani itd. Sam tworzysz własne kręgi wedle uznania. Funkcja ta pozwala na udostępnianie różnych informacji i treści jedynie wybranym osobą. Bardzo przydatna funkcja. Dzięki niej twoja przyjaciółka nie dowie się gdzie imprezowałeś na wakacyjnym urlopie, a kolega z pracy, że go obgadujesz. Jednak trzeba uważać, aby zaznaczyć odpowiednie grupy osób, gdyż w przeciwnym razie nasza wiadomość dotrze do wszystkich.

Facebook dysponuje podobną funkcją tyle tylko, że tutaj działa to na zasadzie grup i list.

Sparks – funkcja pozwalająca na wyszukiwanie interesujących nas tematów i dzielenie się nimi w kręgach. Wpisując przykładowo hasło” narty w Alpach” otrzymamy wszystkie aktualne wyszukiwania z zasobów Google łącznie z filmami Youtube, a w przyszłości także z innych sieci jak np. Twittera. Zapisując daną frazę będziemy automatycznie otrzymywać w przyszłości interesujące nas informacje na dany temat. Funkcja ta stanowi duże udogodnienie- wszystko w jednym miejscu.

Multimedia- dużo większe zdjęcia i filmy video. W przyszłości ma pojawić się również edytor zdjęć z filtrami umożliwiający nakładanie na zdjęcia różnych efektów. Innym udogodnieniem oferowanym przez Google + to możliwość odbywania grupowych konferencji wideo- maksymalna ilość uczestników czatu 10 osób.

Google+ oczywiście dostępny jest również na urządzenia mobilne. Zdjęcia robione telefonem automatycznie ukazują sią na komputerze.

To jednak nie wszystko. Google już dziś zapowiada dalsze rozszerzanie i udoskonaleni swych funkcji. Facebook nie czeka jednak bezczynnie i również zapowiada wprowadzenie sporych udoskonaleń do swego serwisu skocznościowego. Kto zwycięży walkę tytanów? Czas pokaże. Na razie pozostaje nam jedynie testować oba serwisy.

About the author / 

admin

Menu:

Losowe artykuły:

  • Meble tapicerowane nowoczesne

    Meble w stylu nowoczesnym Meble tapicerowane nowoczesne  różnią się od wszystkich innych dodatków i akcesoriów meblowych dostępnych w popularnych punktach sprzedaży mebli. Meble tapicerowane nowoczesne  i dodatki nowoczesne to dodatki z klasą. Wszystkie meble są wykonane z zachowaniem najwyższych standardów jakościowych i z wielką pasją. Meble tapicerowane nowoczesne sprawdzą się we wszystkich typach wnętrz i…

  • Meble ogrodowe w niskich cenach

    Lato w ogrodzie Lato w pełni, czego dowodzą zdjęcia kolorowych drinków na instagramie, ludzie w krótkich spodenkach na każdym przystanku, ale przede wszystkim – gorąca, słoneczna pogoda. W taką temperaturę marzą nam się wakacyjne podróże, ale nawet jeśli nie stać nas na wyjazdy na tropikalną plażę, nic straconego! Większość z nas posiada przecież ogródki przydomowe…

  • Kto zostanie grafikiem?

    Kto zostanie grafikiem? Czy warto się uczyć w kierunku grafiki komputerowej i webmasteringu? To bardzo trudne pytania, na które jednak warto sobie mimo wszystko odpowiedzieć. Okazuje się bowiem, że mamy w tym aspekcie sporo interesujących możliwości, które pozwolą nam na konkretne zmiany. Jeśli czujemy, że podołamy to możemy na pewno spróbować, trzeba jednak pamiętać, że…