Ock Ostrołęka

Dywany nowoczesne czyli jaki?

Off 18
Dywany nowoczesne czyli jaki?
0 votes, 0.00 avg. rating (0% score)

Skojarzenia, jakie nasuwa nam na myśl tzw. nowoczesność to w bardzo często obrazy pełne abstrakcji, która ku zaskoczeniu wielu układa się w całkiem ciekawą i intrygująca całość. Wiele elementów aranżacji wnętrz opiera się na takim schemacie, a jednym z nich są… dywany. Choć dla wielu występowały dotąd jako element minionej epoki, gdy tylko pojawiają się w nowoczesnej wersji nagle okazuje się, że każdy chciałby takie mieć w swoim domu lub mieszkaniu. Jakie są więc nowoczesne dywany, że tak bardzo potrafią przekonać do siebie konsumentów?

Nowoczesne dywany są przede wszystkim bardziej uniwersalne i pełne optymizmu. W czasie gdy panuje moda na kolory i prostotę formy, klasyczne modele nie mają z nimi szans, gdyż wydają się pasować jedynie do domu babciu lub już tylko do muzeum. W tym przypadku dzieje się jednak inaczej – nowoczesny dywan wygląda dobrze w towarzystwie ceglanej ściany, oświetlenia LED, a nawet mebli wykonanych z palet przemysłowych.

Co jeszcze? Czasem można dostrzec tu abstrakcyjne wzory – jakby ktoś mniej lub bardziej umyślnie wylał farbę na dywan – innym zaś razem serce wzornicze stanowią tu kształty geometryczne, czy stonowane kolory i desenie odwzorowujące strukturę np. betonu (pomijając jej szorstkość, gdyż miękkość nowoczesnych dywanów to jedna z ich wielu zalet.

About the author / 

admin

Menu:

Losowe artykuły:

  • Ekskluzywne meble biurowe

    Zakup mebli do biura Nie ma co ukrywać, że wśród proponowanych mebli biurowych można znaleźć propozycje określane jako ekskluzywne. Niemniej ekskluzywne meble biurowe charakteryzują się tym, że nie są tanie. Można także dodać, że najzwyczajniej w świecie nie mogą być tanie. Powiedzmy, że takie są prawa rynku. Być może część z Was pomyślała teraz o…

  • Współczesna architektura i wyzwania jakie stawia budowniczym

    Jak można obserwować od wielu lat, architektura ulega ciągłym zmianom. Wykorzystanie komputerów przy tworzeniu planów i mapowania dało olbrzymie możliwości architektom, którzy zamienili deski kreślarskie na bardzo wymagające i zaawansowane oprogramowanie komputerowe. Pozwala to na projektowanie innowacyjnych budynków, które dzięki wirtualnemu rozplanowaniu sil nośnych i innych dodatkowych czynników mogą przyjmować różnorodne kształty, a przy tym…