Ock Ostrołęka kino

Barok

Off 6
Barok
0 votes, 0.00 avg. rating (0% score)

Barok to zdumiewający okres w którym tworzył Michał Anioł – wielki artysta tego okresu. On wprowadził do architektury wiele interesujących elementów. Głównie chodzi tutaj o elementy dynamiczne. Ale wprowadził on również wiele innych elementów. Na uwagę zasługują materiały o kontrastowych kolorach. A wnętrza pomieszczeń są bogate w elementy takie jak gzymsy, nisze, pilastry i inne. A to wszystko składało się na pewną architektoniczną całość. Michał Anioł to niezwykły artysta swego okresu, który od najmłodszych lat poświęcał się swojej pracy i dokonywał wielkie dzieła. Barok, a ściśle ludzie którzy wtedy żyli mogliby być dumni ze sławy, jaką pozostawił po sobie tenże artysta.

Choć warto wspomnieć, że barok czerpał z architektury klasycznej. Ale podobnie jak inne epoki. Choć warto wspomnieć o tym, że na pewnym etapie poszedł już swoją własną drogą. A jego przykłady możemy zobaczyć w architekturze sakralnej oraz świeckiej. Dobre przykłady to Zamek w Mikulovie, Pałac w Wilanowie, Zwinger, Fontanna di Trevi, Sklepienie kościoła św. Mikołaja w Pradze oraz wiele innych budowli.

Oto dlaczego warto czasem odwiedzać miasta, w których jest pełno zabytkowych budowli. I dlaczego warto interesować się twórczością takich ludzi, jak Michał Anioł. A to dlatego, że możemy ujrzeć wiele interesujących budowli.

About the author / 

admin

Menu:

Losowe artykuły:

  • Wykładziny trójwarstwowe

    Wykładziny trójwarstwowe są niewątpliwie coraz bardziej popularne. Nadają się idealnie zarówno do mieszkań, jak i domów. Składają się jak sama nazwa sugeruje, z trzech warstw. Jest bowiem ta spodnia, która może być wykonana z pianki. To właśnie jej rodzaj ściśle wpływa na jakość, a także samą cenę produktu. Wykładzina z kolei na piance mechanicznej… Wykładzina…

  • Przeniesienie architektonicznych fantazji w rzeczywistość- współczesne budownictwo

    Architektura jest coraz bardziej wymagająca dla budowlańców. Szczególnie współczesne projekty wymagają niesamowitej dokładności, zastosowania bardzo precyzyjnych urządzeń pomiarowych itd. Nie można już sobie pozwolić na duży margines błędu ze względu na to, że konstrukcje są projektowane w oparciu o modelowanie komputerowe, które jest tworzone na podstawie określonych danych projektowych. Dobre firmy, jak na przykład Dachy…