Ock Ostrołęka kino

Barok

Off 38
Barok
0 votes, 0.00 avg. rating (0% score)

Barok to zdumiewający okres w którym tworzył Michał Anioł – wielki artysta tego okresu. On wprowadził do architektury wiele interesujących elementów. Głównie chodzi tutaj o elementy dynamiczne. Ale wprowadził on również wiele innych elementów. Na uwagę zasługują materiały o kontrastowych kolorach. A wnętrza pomieszczeń są bogate w elementy takie jak gzymsy, nisze, pilastry i inne. A to wszystko składało się na pewną architektoniczną całość. Michał Anioł to niezwykły artysta swego okresu, który od najmłodszych lat poświęcał się swojej pracy i dokonywał wielkie dzieła. Barok, a ściśle ludzie którzy wtedy żyli mogliby być dumni ze sławy, jaką pozostawił po sobie tenże artysta.

Choć warto wspomnieć, że barok czerpał z architektury klasycznej. Ale podobnie jak inne epoki. Choć warto wspomnieć o tym, że na pewnym etapie poszedł już swoją własną drogą. A jego przykłady możemy zobaczyć w architekturze sakralnej oraz świeckiej. Dobre przykłady to Zamek w Mikulovie, Pałac w Wilanowie, Zwinger, Fontanna di Trevi, Sklepienie kościoła św. Mikołaja w Pradze oraz wiele innych budowli.

Oto dlaczego warto czasem odwiedzać miasta, w których jest pełno zabytkowych budowli. I dlaczego warto interesować się twórczością takich ludzi, jak Michał Anioł. A to dlatego, że możemy ujrzeć wiele interesujących budowli.

About the author / 

admin

Menu:

Losowe artykuły:

  • Okna

    Okna Jeśli cenimy sobie wygląd, to na pewno dobrze byłoby zadbać o posiadanie interesującego w wnętrza we własnym mieszkaniu. Wiadomo, że wymaga to od nas wysiłku. Musimy w tym temacie skupić się na konkretnych korzyściach. W ten sposób możemy o wiele lepiej czuć się w takim mieszkaniu, a atmosfera w nim panująca sprzyja naszemu życiu….

  • Oryginalne piękno dawniejszych czasów

    Mniej więcej na przełomie wieków XVI oraz XVII zaczął rozwijać się niesamowity i urzekający styl znany lepiej jako barok. Ten niesamowity styl zachwyca dynamiką, pogłębionymi formami, na których można dostrzec światłocień, monumentalizm budowli. A do tego wszystkiego jeszcze ta bogata i zachwycająca ornamentyka. Do dziś przetrwało wiele budowli z tego okresu. A wśród nich piękne…

  • Meble ogrodowe Technorattan

    Meble idealne do pięknego ogrodu Dopełnieniem każdej zadbanej przestrzeni ogrodowej są odpowiednie meble. Tak na dobrą sprawę mogą one albo popsuć uzyskany dotychczasową aranżacją efekt, albo go wzmocnić. Wszystko zależy od nas, a mówiąc bardziej konkretnie, od rodzaju mebli, jaki wybierzemy. Ogród to prawdzie świątynia natury. Dobrze więc, gdy dopełnimy ją przedmiotami, które nie będą…